صفحه اصلی

راهکارها / اتاق تمیز

آلیاژگران، دنیای کنترل

اتاق‌های تمیز (clean room)مناطق پرخطری هستند که باید در طراحی مفاهیم مدیریت هوشمند ساختمان، توجه خاصی به آن‌ها مبذول شود. بایستی به این موضوع توجه داشت که آلودگی یکی از بزرگترین تهدیدها برای مردم، کیفیت محصول و محیط اتاق تمیز (clean room) است – لذا  این اتاق ها باید همیشه تحت نظارت و کنترل دقیق قرار گیرند – کنترل و نظارت دقیق برای جلوگیری از شیوع باکتری های تهاجمی و ویروس ها. فناوری های بکار گرفته شده در اتاق های تمیز(clean room) برای حفظ شیوه های تولید خوب  Good manufacturing Practices  (GMT)  در صنایع علوم زیستی بسیار مهم است، بدین منظور کنترل قابل اعتماد و بی نقص تمام پارامترهای مربوطه مانند دما، رطوبت و ذرات معلق در هواو ترکیب تمام سیستم های مدیریتی ساختمان دریک راه حل واحد و جامع، بهترین رویکرد برای اطمینان از طبقه بندی و استانداردهای اتاق تمیز(clean room) است.

شرکت آلیاژگران در سال های 2019 ، 2020 و 2021 با انجام 10000 دیتا پوینت BMS در حوزه ی داروسازی و همکاری با به نامترین کارخانه های داروسازی در جهان و رعایت تمامی الزامات و قوانین جهت معتبرسازی و صحه گذاری اتاق تمیز از جمله؛ Title 21 CFR Part 11 ، استاندارد ایزو 14644 Cleanroom  و استاندارد TS 11605 توانسته است فناوری اتاق تمیز را به صورت اقتصادی و قابل اعتماد از روش های آزمایش شده و تجهیزات استاندارد با کالیبراسیون ویژه اتاق تمیز در دسترس شما قرار دهد. تجربه و دانش کاربردی تیم فنی آلیاژگران، این شرکت را توانمند ساخته تا راه حل های یکپارچه برای رفع الزامات، اطمینان از کنترل تمام پارامترهای زیست محیطی و ذخیره سازی ایمن را ارائه دهد.

از طرفی سیستم هوشمند اتاق تمیز در حالی که چرخه عمر کامل تاسیسات را مد نظر دارد، از طریق ارزیابی هوشمند داده‌ها، هزینه های شما را به حداقل می رساند-   که این امر منجر به حداکثر بهره وری از انرژی و حداقل کردن زمان خرابی می شود.

اجزاء تشکیل دهنده اتاق تمیز

سیستم هوشمندسازی ما شامل راه حل های استاندارد در تمامی سناریو های کاربردی اتاق تمیز (clean room)است . آلیاژگران با یکپارچه سازی کلیه اجزاء، به راه‌حل‌های واحدی دست یافته است که ملزومات خاص محیط اتاق تمیز(clean room) شما را فراهم می‌کند.

مانیتور ویژه

نظارت بر محیط با CMT

اجرای فناوری نظارت فشرده (CMT) توسط گروه هوشمندسازی آلیاژگران، یک نظارت قابل اطمینان بر شرایط اتاق تمیز(clean room) است.

 با استفاده از CMT می‌توان تا 100 معیار محیطی مربوط به شرایط خوب تولید (GMP) را ثبت، نظارت و ذخیره کرد.

 این معیارها عبارتند از دمای هوا، رطوبت، سرعت هوا، فشار هوا ، ذرات معلق ، دسترسی به محیط‌های قرنطینه و یا سیستم‌های بسیار حساس پزشکی مانند جدا‌کننده‌های ترومبوسیت ها… که تمامی داده های حاصل از این اندازه گیری ها، جمع‌آوری و بایگانی شده که در عین در ارتباط بودن با دیگر سیستم‌های نظارتی مانند کلیدهای کنترل قفل هوا و سیستم‌های تشخیص حضور، ازطریق یک پنل لمسی یا رایانه شخصی مانیتور می گردند.

اندازه گیری ذرات

در راستای رعایت کلیه الزامات ISO ، ذرات موجود در هوا به صورت یکپارچه نظارت و تجزیه و تحلیل می شوند. از طرفی با تنظیم و نظارت مستمر جریان هوا و استفاده از داده های سنسورها، هزینه های انرژی به صورت قابل توجهی کاهش می یابد.

هوشمندسازی ساختمان

کنترل سیستم گرمایش؛ تهویه و تهویه مطبوع HVAC

کنترل و نظارت مطمئن بر پارامترهای تهویه هوا و تهویه مطبوع یکی از ارزش های رقابتی آلیاژگران برای چندین دهه بوده است. با راه حل ها، محصولات ویژه و کالیبراسیون ویژه ی اتاق تمیز(clean room) ما، در عین آنکه شرایط اتاق تمیز بی هیچ خطایی حفظ می گردد، هزینه های نصب، راه اندازی و هزینه های انرژی نیز به حداقل ممکن خواهد رسید:

  • دریچه های مغناطیسی دقیق برای کنترل دقیق قطره به قطره
  • فشار دینامیک و کنترل حجم در جریان

• سنسورهای کالیبره شده برای سنجش رطوبت و دما

سیستم روشنایی

تنظیم نور و سایه یکی از اجزای اساسی مفاهیم اتاق تمیز (clean room) است که سیستم‌های روشنایی هوشمند با بهینه‌ سازی و کنترل چراغ‌ها و کرکره ها  ، علاوه بر تنظیم دقیق نور و سایه، شما را قادر می‌سازد تا مقدارقابل توجهی در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کنید. راه‌حل‌های یکپارچه و کاربردی برای دستیابی به کلاس A بهره‌ وری انرژی کاملاً کارا بوده، که  فقط در ساختمان‌هایی با بالاترین سطح اتوماسیون دیده می شود.

کنترل اتاق

با فناوری کنترل سازگار    Compliant Control Technology ، هوشمندسازی ساختمان به گونه ای انجام می شود که الزامات فنی، به ویژه الزامات نظارتی دقیق صنعت علوم زیستی برآورده می گردد. فناوری کنترل سازگار، به طور موثر تمام پارامترهای اتاق تمیز(clean room) – مانند اختلاف فشار هوای اتاق ها، دما و رطوبت- که بر کیفیت فرآیندها و محصولات تأثیر می گذارند- را  کنترل و نظارت می کند. به این ترتیب، شما  می توانید در هر زمان از  بهینه بودن شرایط آب و هوای اتاق اطمینان حاصل کنید. همزمان ، این تکنولوژی  به شما کمک می کند تا بهره وری انرژی ساختمان را افزایش و هزینه های عملیاتی را کاهش دهید. برای بررسی سریع و آسان پارامترهای حیاتی، اتاق ها به نمایشگرهای متصل به کنترلر ها تجهیز هستند که هشدارها  بر روی آنها نمایش داده می شوند و از طریق تغییر رنگ و همچنین نمایش زنگ خطر، موارد نقض شده اعلام می گردد.

تهویه تنظیم شده بر اساس تقاضا

با استفاده از فناوری محیط بحرانی (Critical Environment Technology)، در امنیت کامل، با سرعت و دقت، اندازه گیری‌ها را انجام دهید، به جریان‌های حجم هوا و فشار اتاق‌های ساختمان نظارت داشته باشید و آن‌ها را کنترل کنید CET از پروتکل های باز استفاده می‌کند. این تجهیزات براحتی با دیگر سیستم‌های ساختمان هوشمند یکپارچه می گردد و بالاترین میزان کارایی، مقرون به صرفه بودن، ایمنی و امنیت را در موارد زیر فراهم می‌نماید.

  • تهویه اتاق و خروجی‌های عمومی
  • کنترل فشار اتاق
  • کنترل هود شیمیایی آزمایشگاه
  • تهویه مطبوع اتاق

سیستم قفل هوا Airlock Interlocking System (AIS)

سیستم قفل هوای اینترلاک (AIS) کاملا یکپارچه عمل کرده و براساس استانداردهای هوشمندسازی ساختمان می باشد. کل این سیستم در عین عملکرد مستقل، می‌تواند با سرعت و انعطاف‌پذیری، خود را با هریک از ملزوماتِ تجهیزاتِ اتاق تمیز (clean room) شما سازگار کند. این سیستم به لطف یکپارچه‌سازی با سایر سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان، امکانات متعددی را ارائه می‌دهد. امکاناتی مانند عملکرد یکپارچه با فناوری تشخیص گازو تنظیم دینامیکی زمان‌های تصفیه، همچنین با سیستم کنترل دسترسی(access control) نیز در ارتباط بوده و  کاملا یکپارچه و مطمئن رفت و آمد افراد افراد، مدیریت می گردد.

اعلان و اطفای حریق

ارتباط صوتی اضطراری

سیستم های تخلیه هوشمند در صورت بروز حادثه به طور خودکار فعال می شوند و می توانند هم برای اعلان های صوتی زنده و هم برای پخش پیام های از پیش ضبط شده تنظیم شوند. دستورالعمل ها و توضیحات واضح از وضعیت اضطراری، بدون ایجاد وحشت، افراد داخل ساختمان را قادر می سازد تا منطقه خطر را سریع و بی هیچ هرج و مرجی تخلیه کنند .

تشخیص حریق

سیستم  تشخیص حریق مجهز به فناوری منحصر به فرد ASA (آنالیز پیشرفته سیگنال ها) امکان تشخیص دقیق و سریع آتش را فراهم کرده و سریع ترین تشخیص ممکن را تضمین می کند ، حتی اگر جریان هوا یا سیستم های تهویه مطبوع از رسیدن دود به حسگر ها جلوگیری کنند.

اطفاء حریق

کار با مواد سمی و بسیار فعال، استفاده از پراکسید هیدروژن به عنوان یک ضد عفونی کننده و یا گرد و غبار انفجاری، همگی به بروز یک آتش سوزی بزرگ دامن می زنند. راه حل های اطفاء حریقی نیاز است که کاملا متناسب با شرایط ویژه اتاق تمیز (clean room) باشد تا تداوم کسب و کار شما را به حداکثر برسد و حفاظت بهینه از افراد، محیط اتاق تمیز، فرآیندها و دارایی ها تضمین گردد.

امنیت

جلوگیری از آلودگی متقابل
Cross contamination prevention

راه‌حل‌های تیم فنی آلیاژگران به کارکنان و ملاقات‌کنندگان شما کمک می‌کند، با دنبال کردن دستورالعمل‌های از پیش تعیین شده و متناسب، خطر آلودگی متقابل از طریق افراد، فرآیندها و تجهیزات را به حداقل برسانید. دستورالعمل‌های پیچیده و متوالی که  دسترسی فیزیکی به قسمت‌های محدود را به‌طور قابل اطمینانی مدیریت و کنترل می کند.

کنترل دسترسی

سیستم های کنترل دسترسی(access control)  به طور متمرکز-   فعالیت های کاربران را ثبت و یک نمای کلی از همه افراد حاضر را ارائه می دهد. این سیستم اطلاعات سرور کنترل دسترسی، فایل‌های پرسنل، داده‌های تاسیساتی همچنین تاریخچه دسترسی را در هر زمانی تجمیع می کند تا در لحظه  تصمیم گرفته شود، که آیا یک شخص مجاز به دسترسی به یک منطقه خاص در یک زمان خاص می باشد یا خیر.

تشخیص ورود افراد غیر مجاز

سیستم های امنیتی مدرنی نیاز است  تا طیف کاملی از الزامات امنیتی را برآورده  نماید و در کنار سایر رشته های امنیتی مانند نظارت تصویری یا کنترل دسترسی، ورود افراد به هر منطقه ای کنترل گردد، ما به شما کمک می کنیم امنیت اتاق تمیز خود را افزایش دهید و در عین حال در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

نظارت تصویری

سیستم های نظارت تصویری به طور قابل اعتمادی مناطق حساس را کنترل می کنند.همه فرآیندها قبل و بعد از یک رویداد ضبط می گردد تا اگر یک خطای بحرانی مانند ورود یک شخص غیرمجاز به محل  تشخیص داده شود، زنگ هشدار به طور خودکار به مرکز کنترل ارسال گردد و همچنین دوربین در منطقه مربوطه فعال میگردد.

اطمینان از عملکرد

با استفاده از داده های آماری و راستی آزمائی پارامترهای تاسیساتی، کار پیاده سازی روش های شرایط خوب تولید (GMP) تسریع می گردد.

حد اکثر ایمنی

با استفاده از تکنولوژی و دانش روز، ایمنی افراد و تجهیزات در مناطقی که میزان جریان هوا زیاد است، تضمین می گردد  .حریق به سرعت شناسائی شده – از انفجار جلوگیری و تخلیه سریع کارکنان از محل خطر فراهم می گردد.

کنترل دقیق محیط

بطور دقیق تمام پارامتر های محیط اتاق تمیز(clean room) ، مانند حجم جریان هوا، غلظت ذرات معلق در هوا  و تفاضل فشار، اندازه گیری و کنترل می گردد.

حمایت آنی و جهانی

از تجربه کارشناسان تیم فنی آلیاژگران بهره مند شوید .شبکه جهانی کارشناسان ما کلیه حمایت های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد .

امنیت در همه مناطق

اجازه دسترسی به مناطق محدود فقط برای پرسنل مجاز صادر می گردد و فعالیت و تردد  پرسنل حاضر از طریق یک دوربین مدار بسته مرکزی کنترل  و ضبط  می گردد . 

شفافیت درعملیات

دانش و راه حل های ویژه ی اتاق تمیز (clean room) شرکت آلیاژگران، شامل تقابل استاندارد وارزیابی هوشمند داده های تمامی سیستم ها با حداکثر شفافیت ممکن بوده، تا از پیچیدگی ها بکاهید و تصمیمات صحیح  اتخاذ گردد.