صفحه اصلی

سری محصولات گاما

آلیاژگران، دنیای کنترل

Building Control GAMMA instabus

سری محصولات GAMMA instabus زیمنس بر اساس استاندارد های ارتباطی KNX بوده که تنظیمات هوشمند روشنایی، پرده، سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع را کاملا یکپارچه و هوشمند از طریق دکمه‌های دستی، واحدهای کنترل یا تبلت و موبایل فراهم می کند . این سری از محصولات ما منطبق بر پروتکل جهانی KNX بوده و کاملا یکپارچه با کلیه تجهیزات دارای این گواهینامه عمل می کند و قابلیت توسعه پذیری، آنها را به یک سرمایه گذاری مطمئن در آینده تبدیل کرده است.

تنظیمات هوشمند

تنظیم هوشمند روشنایی

سیستم روشنایی هوشمند، میزان روشنایی را بر اساس شدت نور مورد نیاز هر اتاق را با در نظر داشتن استفاده حداکثری از نور طبیعی تنظیم میکند. روشنایی مناسب برای یک محیط اداری فراتر از آن است که بگوییم، کارمندان دید خوبی داشته باشند . بنابراین روشنایی یک محیط کار بایستی نیاز های کمی و کیفی محیط را برآورده کند. شدت روشنایی مهم ترین پارامتر در محاسبه میزان روشنایی است. در نورسنجی مقدار شار نوری که به واحد مساحت می رسد را شدت روشنایی گویند و واحد آن لوکس(LUX) یا لومن بر متر مربع است. متوسط شدت روشنایی برای هر اتاق از یک دفتر کار، متناسب با کاربری آن باید تنظیم شود. برای مثال شدت روشنایی مورد نیاز اتاق کنفرانس 500 لوکس است و این در حالی است که لابی  به 150  لوکس بیشتر نیاز ندارد. سیستم روشنایی هوشمند GAMMA با کنترل مستمر شدت روشنایی مورد نیاز، مقدار مناسب نور مصنوعی را برای اطمینان از وجود روشنایی مطلوب حفظ کرده و حتی اگر از اتاق‌ها هم استفاده نشود، روشنایی بر اساس عدم حضور افراد تنظیم می‌گردد.

تنظیم هوشمند پرده

در نتیجه ی تحقیقات انجام شده به این نتیجه می رسیم که کیفیت زندگی و اخلاق کارکنان به میزان قابل توجهی تحت تاثیر نور روز ( روشنایی طبیعی ) می باشد .نور خورشید دارای طیف کاملی بوده و سازگاری بالایی با سیستم بینایی ما از نظر روانی و فیزیولوژیکی دارد. با استفاده از فناوری های جدید ، ورود نور طبیعی به ساختمان ها تنظیم می شود تا علاوه بر ارتقای سطح کیفیت محیط ، میزان قابل توجهی در مصرف برق نیز صرفه جویی گردد که در آخر با افزایش کارایی کارکنان و کاهش مصرف انرژی، بازدهی اقتصادی محیط های اداری  بیش از پیش افزایش می یابد. به همین دلیل یک سیستم نورپردازی هوشمند در عین استفاده ی حداکثری از نور روز دو فاکتور تابش مستقیم نور خورشید و جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایش و سرمایشی را مد نظر داشته و بنا به اطلاعات ارسالی از سنسور های ساختمان هوشمند پرده های اتاق را به طور خودکار بنا به موقعیت نور خورشید تنظیم می کند 

نمایشگرهای لمسی

کنترل تمامی الزامات با نمایشگرهای لمسی زیمنس

از طریق نمایشگرهای زیمنس می توان کلیه تجهیزات سیستم هوشمند از قبیل سیستم‌های روشنایی، سیستم سرمایش – گرمایش ، سیستم تهویه مطبوع ، دوربین مداربسته ، ماژول های ایمنی و امنیتی ، پرده ها و… را کنترل و مدیریت نمود.نمایشگرهای زیمنس بر اساس پروتکل های باز  KNX و BACnet بوده و تنوع در طراحی، این نمایشگر ها را با محیط های مختلف هماهنگ ساخته است.

تنظیمات هوشمندHVAC

سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) بیش از 40 درصد انرژی مصرفی ساختمان ها را به خود اختصاص می دهد. با فناوری‌های به کار گرفته شده در سیستم های کنترلی  GAMMA instabus این هزینه‌ها به‌طور قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین سرمایه اولیه‌ای که برای اجرای سیسـتم های هوشمند صرف شده است با صـرفه‌جویی‌های حاصـل از آن جبران می‌گردد. با سری محصولات GAMMA ، انرژی بهینه مصـرف شده که در عین محـافظت از انرژی تولید شده، راه‌های صـرفه جویی و بهره‌وری حداکثری نیز نشان داده می‌شود.

همچنین دمای اتاق را می‌توان با استفاده از ردیاب‌های تشخیص حضور ، زمان‌های اوج شلوغی، برنامه‌های اشغال ساختمان و یا به صورت دستی کنترل کرد.

کنترلر های GAMMA

ساختمان خود را به صورت مؤثر مدیریت کنید.

کاملا هوشمند و یکپارچه می توان تمامی الزامات یک ساختمان ؛ روشنایی، پرده و HVAC  را توسط یک سیستم کنترلی مدیریت کرد. با انتقال داده های جمع آوری شده از سنسورهای چندین ساختمان از طریق اینترنت و یا کابل شبکه به یک سیستم کنترلی، به راحتی می توان یک تا چند ساختمان را توسط یک سیستم کنترلی، به صورت یکپارچه کنترل و مدیریت کرد.

تنظیم هوشمند مصرف انرژی

با مجهز کردن یک ساختمان با تجهیزات هوشمند نمی توان گفت که به مدیریت هوشمند ساختمان رسیده ایم. بلکه بایستی داده های حاصل از تجهیزات هوشمند به طور یکپارچه و در تعامل باهم  مدیریت و پایش گردند تا ساختمان به سطح بالاتری از کیفیت و کارایی ارتقا یابد. این سری از محصولات زیمنس، برای نظارت بر مصرف انرژی و شناسایی منبع خطاهای احتمالی می باشد.

فناوری کنترل ساختمان GAMMA instabus  یک نمای کلی از تمام عملکردهایی که در ساختمان انجام می‌گیرد را ارائه می‌کند.

شما نه‌تنها از امنیت اضافی در ساختمان سود می‌برید، بلکه هزینه‌های عملیاتی خود را هم کاهش می‌دهید.

مزایای محصولات GAMMA

صرفه جویی

صرفه‌جویی در انرژی، هزینه و زمان برای سرمایه گذاران، طراحان، نصاب ها و کاربران نهایی

ایمنی

سیستم مدیریت ساختمان کمک زیادی به حفاظت از مردم و دارایی‌ها می‌کند. این سیستم ورود غیر مجاز، آتش‌سوزی، نشتی گاز و قطع برق را با کمک سنسورهای  تشخیص دود و ردیاب‌های حرکتی، تشخیص و گزارش می‌دهد.

رفاه

تنظیم دلخواه روشنایی، پرده،سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع فراهم است. در واقع می توان گفت این سیستم رضایت و راحتی ساکنین را با کنترل ساده و انعطاف پذیر تمامیِ الزامات تضمین می کند.

سرمایه‌گذاری مطمئن

به لطف  پروتکل باز و قابل توسعه ی  KNX، تغییرات و الحاقات را می‌توان به راحتی در هر مکان و زمانی ایجاد کرد. حتی قطعات یدکی نیز پس از سال‌ها در دسترس هستند.