آزمایشگاه هوشمند

آلیاژگران، دنیای کنترل

موارد پیش از مطالعه

میزان سختی مقاله
40%

امتیاز دهید

[kkstarratings]

حدود 70 درصد از تصمیمات درمانی بیماران در بیمارستان بر اساس نتایج آزمایشگاهی آنان می باشد. به همین خاطر آزمایشگاه باید بهترین شرایط را در عین پاسخگویی سریع، برای مراقبت از کارمندان و محیط داشته باشد.

استفاده از راه حل های با کیفیت، صرفه جویی در مصرف انرژی در عین پایدار نگه داشتن فشار هوای بین هودها، اتاق ها و راهروها ضروری است. در بیمارستان هوشمند تمامی عملکرد ها مطابق با مقررات GMP بوده و سیستم مدیریت هوشمند ساختمان یک نمای کلی و دقیق از تمام فرآیندهای موجود در آزمایشگاه را ارائه می‌کند.

تجهیزات و یخچال های آزمایشگاه ها انرژی زیادی مصرف می کنند. به همین منظور مصرف بهینه انرژی در عین کیفیت بالای فرایند ها از پیش‌نیازهای اصلی در یک آزمایشگاه است. از طرفی امنیت یک‌پارچه برای محافظت از تجهیزات گران‌قیمت، ایمنی کارکنان، ایمنی دنیای خارج در برابر ویروس‌ها و آلودگی‌های دیگر نیز بسیار حائز اهمیت است.

محیطی که نتایج قابل اعتمادی را تضمین می‌کند

آزمایشگاه یکی از اصلی‌ترین مکان‌ها برای درمان بیماران است. حدود 70 درصد از تصمیمات درمانی بیماران در بیمارستان‌ها بر اساس نتایج آزمایشگاهی است. تشخیص‌های اشتباه هزینه‌های بسیار زیادی را هم به بیمار و هم به بیمارستان وارد می‌کند، به همین دلیل بسیار مهم است که پزشکان و کارکنان با اطمینان به نتایج آزمایشگاهی تکیه کنند. 

مصرف بهینه انرژی در عین تضمین کیفیت بالا، از پیش‌نیازهای اصلی یک آزمایشگاه می باشد، زیرا آزمایشگاه‌ها انرژی زیادی برای کار با بسیاری از دستگاه‌ها از جمله یخچال‌ها مصرف می‌کنند. امنیت یک‌پارچه برای محافظت از تجهیزات گران‌قیمت با فناوری‌های پیشرفته، ایمنی کارکنان، ایمنی دنیای خارج در برابر ویروس‌ها و آلودگی‌های دیگر نیز بسیار حائز اهمیت است.

رعایت مقررات و دستورالعمل‌ها

برای رسیدن سریع و کارآمد به نتایج قابل اعتماد، خود اتاق باید شرایط بهینه را داشته باشد. در عین حال دستورالعمل‌ها و مقررات سخت‌گیرانه باید برای حفاظت از پرسنل و محیط زیست رعایت شوند و عملیات‌ها تا حد ممکن مقرون به صرفه گردند. همه این‌ها مستلزم آن است که گرمایش، تهویه مطبوع و سیستم‌های تهویه با نیازهای اتاق و تأسیسات هماهنگ شوند.

راه‌حل‌های تأیید شده ، پیروی از استانداردهای روز جهان و مطابقت با مقررات روز برای آزمایشگاه‌ها بسیار ضروری است تا شرایط محیطی استانداردی ایجاد شود که در آن آزمایشات، نگهداری نمونه‌ها و سایر تجزیه‌و‌تحلیل‌ها با اطمینان انجام گیرد. ما به کمک سیستم مدیریتی هوشمند ساختمان، یک سیستم مدیریتی واحد را در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین یک نمای کلی و دقیق از تمام فرآیندهای اتاق در اختیار کارکنان آزمایشگاه قرار می‌گیرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به سرعت، ایمن و مطابق با حداکثر بهره‌وری وظایف خود را انجام دهند.

رعایت بالاترین استانداردها

در راه‌حل آزمایشگاه سبز (Green Lab Solution) در هوشمندسازی ساختمان،  امنیت اتاق، ایمنی و راحتی، درعین مصرف حداقلی انرژی ارائه می‌گردد. درکنترل دقیق جریان هوا آزمایشگاه، فشار هوای مناسب  درکل اتاق و هودها ایجاد می گردد.این در حالی است که سیستم آزمایشگاه سبز اختلاف فشار هوا را در عین مصرف حداقلی انرژی دائما حفظ می کند.

سیستم‌های ایمنی آتش‌نشانی هوشمند، حفاظت بهینه را تضمین کرده و خطر هشدارهای کاذب و پر هزینه را با تشخیص درست به حداقل می‌رساند. از آن‌جایی‌که امنیت از ورودی آزمایشگاه‌ها شروع می‌شود، سیستم کنترل دسترسی تضمین می‌کند، تنها کارکنان و پرسنل مجاز می‌توانند به اتاق‌ها و وسایل موجود در آن‌ها دسترسی داشته باشند تا همیشه از پرسنل و تجهیزات محافظت گردد.

هر عضوی از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، برای دستیابی به پتانسیل کامل خود با دیگر اعضا همکاری می‌کند، همین امر به‌طور قابل توجهی کارایی آزمایشگاه شما را چه در زمان حال و چه در زمان آینده تقویت می‌کند و به لطف خدمات دیجیتالی، شما دسترسی کامل روی تمام داده‌های موجود در آزمایشگاه را در هر زمان خواهید داشت.

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *