صفحه اصلی

موقعیت یابی

آلیاژگران، دنیای کنترل

موارد پیش از مطالعه

میزان سختی مقاله
40%

امتیاز دهید

[kkstarratings]

ردیابی موقعیت مکانی در لحظه(RTLS)

پرستاران به‌طور متوسط 72 دقیقه در هر شیفت را صرف جست‌و‌جوی تجهیزات می‌کنند که با توجه به این مهم می توان گفت که نرخ کارایی آنان، زیر 40 درصد تخمین زده می‌شود از طرفی به طور معمولا 10 درصد از دارایی‌ها نیز گم یا دزدیده می شوند. ردیابی‌ موقعیت مکانی در لحظه (RTLS) می‌تواند بهره‌وری کارکنان را بهبود ببخشد و تجربه‌های مثبت بیمار را تا حد ممکن افزایش دهد.

این سرویس برای ردیابی تجهیزات استفاده می‌شود که به کارکنان کمک می‌کند تا تجهیزات را سریع‌تر پیدا کنند، کارآمدتر از آن‌ها استفاده کنند و تعداد دارایی‌های از دست رفته را کاهش دهند. همچنین RTLS می‌تواند مدت زمان انتظار بیمارها را کاهش دهد، پیدا کردن مسیرها را برای مراجعه‌کنندگان آسان‌تر کند تا به راحتی بتوانند مسیر خود را در اطراف ساختمان‌‌های بزرگ مراکز بهداشتی پیدا کنند.

موقعیت یابی در لحظه  (RTLS) هوشمندی بیمارستان های هوشمند را تقویت می کند!

برای تبدیل بیمارستان خود به ساختمانی هوشمند با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستید و به تجهیزات و فاکتوهای هوشمند بسیاری نیاز دارید.

از آنجایی که بیمارستان‌ها امکانات پیچیده‌ای دارند، پیدا کردن مسیرها، همیشه برای بیماران و مراجعه‌کنندگان کار آسانی نبوده است. در کنار این موضوع پرستاران هم زمان زیادی را صرف جست‌و‌جوی وسایل و تجهیزات می‌کنند. بنابراین ساده‌ترین راه برای کارکنان و بهبود رضایت بیماران صرفه‌جویی در زمان است.

ردیابی موقعیت در لحظه (RTLS) یکی از راه‌حل‌های مهم  برای کمک به بیمارستان‌های هوشمند در جهت تسلط بر چالش‌های آن‌ها است. این سیستم کارمندان را قادر می‌سازد تا تجهیزات مورد نیاز خود را سریع‌تر به دست بیاورند و همچنین به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا مسیرهای خود را به راحتی پیدا کنند. در ادامه زمان ارزشمند بیماران و پرستاران را به دلیل انجام کاراهای پیش‌پا افتاده و بیهوده دیگر تلف نمی­شود.

موارد استفاده

ادغام با سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان

ردیابی موقعیت می‌تواند بهره‌وری کارکنان و تجربه مثبت بیماران را از جهات بسیاری افزایش دهد. سیستم­های مدیریت هوشمند با طراحی باز به برنامه‌های شخص ثالث امکان می‌دهد از داده‌هایی که از سیستم  ردیابی موقعیت به دست می‌آیند، استفاده کنند.

موارد استفاده زیر از رایج‌ترین کاربردهایی است که این سیستم برای بیمارستان‌ها ارائه می‌کند.

ردیابی مفید: دارایی‌های خود را ردیابی کنید

به کمک ردیابی موقعیت می‌توانید به جای صرف زمان‌های زیاد برای جست‌و‌جوی دارایی‌ها یا از دست دادن تجهیزات پرهزینه، این زمان را به کارکنانتان برای تمرکز روی مراقبت‌های بیمار اختصاص دهید. این سیستم به شما امکان می‌دهد که دارایی‌های مهم را ردیابی و وضعیت تجهیزات را مدیریت کنید.

با استفاده از این نرم‌افزار شما می‌توانید، انتخاب کنید که مایل به پیگیری چه تجهیزاتی هستید. می‌خواهید گران‌ترین آن‌ها را ردیابی کنید یا ردیابی تک تک تجهیزات برای شما هائز اهمیت است. همچنین استفاده از برچسب‌های clean یا occupied به کارکنان شما اطلاع می‌دهند که کدام تجهیزات قابل استفاده هستند.

اگر موجودی تجهیزات با ارقام وارد شده برابر نباشد یا تعداد زیادی از آن‌ها بعد از استفاده به جای خود بازگردانده نشوند، یک زنگ هشدار فعال می‌شود که همین امر تعداد دستگاه‌های گم یا دزدیده شده را کاهش می‌دهد. همچنین به خاطر تکنولوژی باز و منعطفی که در طراحی این سیستم استفاده شده است، شما این امکان را دارید که دقیقاً دارایی‌های مورد نیاز خود را با استفاده از فناوری‌های بلوتوث کاملا مقرون‌به‌صرفه ردیابی کنید.

بیمار: زمان انتظار را کاهش دهید

به کمک سیستم ردیابی موقعیت در لحظه امکان بررسی حرکت بیمار از زمان خروج از خانه و رسیدن به بیمارستان بررسی می شود، همچنین بیمار به محل پارکینگ مناسب هدایت شده و در خود بیمارستان هم وضعیت بیماران یا زمان انتظار آن‌ها را روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.

این دانش وضعیت بیماران را بهبود می‌بخشد، زمان انتظار را کوتاه می‌کند و راه‌روهای شلوغ و پر سرو صدا را به راه‌روهایی ساکت و خلوت تبدیل می‌کند. در نتیجه بیماران بیشتری قادر به مراجعه و استفاده از خدمات هستند و همچنین یک تجربه‌ای مثبت از روند درمان خود را خواهند داشت.

راه‌یابی: سریع‌تر به مقصد برسید

پیمایش در بیمارستان می‌تواند هم برای بیماران و هم برای بازدیدگنندگان پیچیده باشد. حتی کارکنانی که به تازگی مشغول به‌کار می‌شوند باید زمان زیادی را صرف مسیربابی و تسلط به مسیرها کنند. اما راه‌حل‌های مسیریابی به کاهش استرس و زمان برای هر کسی که با این مراکز آشنایی ندارد، کمک می‌کند.

ارائه نشانه‌هایی برای راه‌یابی بهتر حتی به زبان‌های مختلف، تجربه بازدیدکنندگان و بیماران را بهبود می‌بخشد،  چرا که دیگر برای پیدا کردن مسیرها نیازی به سؤال پرسیدن از پرستاران یا کارکنان وجود ندارد. همچنین کارایی کارکنان هم به مراتب بالاتر می‌رود، چون دیگر وقفه‌ای در کارشان ایجاد نمی‌شود و تمرکز خود را با جواب به سؤال‌های بی‌جا از دست نمی‌دهند.

فواید

  • بهره‌وری و رضایت کارکنان

به کارکنان خود زمان کافی بدهید تا روی مراقبت از بیماران تمرکز کنند

همان‌طور که اشاره کردیم، در بیمارستان‌های بدون سیستم ردیابی موقعیت در لحظه، پرستاران به‌طور متوسط 72 دقیقه در هر شیفت را صرف جست‌و‌جوی تجهیزات می‌کنند. بنابراین پیاده‌سازی سیستم‌های ردیابی موقعیت در زیرساخت‌های بیمارستانی خود بسیار هائز اهمیت است.

  • پرستاران باید زمان کمتری را به جست‌و‌جوی تجهیزات اختصاص دهند و تمام تلاش و تمرکز خود را صرف خدمات رسانی به بیماران کنند. همچنین این سیستم کارآمدی در استفاده از تجهیزات را افزایش و درصد دارایی‌های گم یا دزدیده شده را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
  • پروتکل سیستم های موقعیت یابی در لحظه کاملا باز و منعطف پذیر بوده، زیرساختی که می‌تواند با هر نرم‌افزاری که از قبل در بیمارستان استفاده می‌شده همکاری کند. همچنین ویژگی‌های دیگری را مانند استفاده از فضا یا کنترل روشنایی که بیشتر به کاهش هزینه‌های مالی کمک می‌کنند را شامل می‌شود.

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *